برای تماس کلیک کنید 021-45516
مشاوره رایگان

ثبت شرکت

14 آگوست 2019 27 آگوست 2019 بدون نظر 387 بازدید

چرا افراد شرکت ثبت می کنند ؟

اشخاص ممکن است با هدف و انگیزه های مختلف ، اقدام به ثبت شرکت کنند. قطعاً ثبت شرکت می تواند برای افراد مزایایی داشته باشد که با اقدامات فردی نتوان به آن مزیت ها دست یافت یا دستیابی به آنها دشوارتر باشد.

گاهی دلایل افراد برای ثبت شرکت ، به دلیل مزایای آن است و گاهی دلایل دیگری باعث می شود که فرد اقدام به تاسیس شرکت نماید.

دلایل ثبت شرکت و مزایای داشتن شرکت :

۱- تامین سرمایه بیشتر:

گاهی هدف و مزیت ثبت شرکت آن است که افراد می خواهند با سرمایه بیشتری فعالیت تجاری خود را آغاز کنند. سرمایه هر فرد به تنهایی محدود است و برای انجام کارهای تجاری معمولاً قابل توجه نیست. اما اگر همین سرمایه های محدود در کنار یکدیگر قرار بگیرند ، می توانند سرمایه قابل توجهی را رقم بزنند که بتوان با بکار گیری آن در فعالیتهای اقتصادی متنوع به سود خوبی رسید. این موضوع در شرکتهای سهامی به وضوح دیده می شود.

۲- رسمیت بخشیدن به روابط بین شرکاء :

گاهی افرادی که معمولاً از یکدیگر شناخت هم دارند ، تصمیم می گیرند که در خصوص موضوع یا موضوعاتی با هم شراکت کنند. قطعاً ثبت یک شرکت می تواند به مراتب برای ایشان سودمندتر باشد تا اینکه شراکت خود را صرفاً در قالب یک قرارداد عادی آغاز نمایند. قراردادی که بین آنها تنظیم می شود هر چقدر که کامل هم باشد ، در هر صورت یک سند عادی است. اما از آنجا که تمام صورتجلسات تاسیس شرکت و اساسنامه آن در اداره ثبت شرکتها به ثبت می رسد یک سند رسمی محسوب می شود. و روابط بین شرکاء ، مسئولیتها ، تعهدات و حقوق قانونی آنها در قالب اساسنامه و قانون تجارت کاملاً روشن و شفاف است.

۳- بدست آوردن اعتبار بیشتر :

برای انجام فعالیتهای اقتصادی ، داشتن اعتبار بالا از اهمیت زیادی برخوردار است . قطعاً بانکها که می توانند تامین کننده سرمایه شما باشند یا طرف های تجاری شما که با شما معاملات تجاری خواهند داشت ، برای یک شرکت اعتبار بسیار بالاتری نسبت به یک فرد قائلند. زیرا در معامله با افراد ، اگر مثلاً فرد فوت نماید ، شاید نتوان به راحتی وراث او را شناسایی کرد و حق و حقوق خود را از طریق آنها بدست آورید ، اما در معامله با عمده ی شرکتها ، با فوت هر یک از شرکاء ، شرکت به عنوان شخصیتی مستقل به کار خود ادامه خواهد داد.

۴- تامین اعتبارات بانکی بیشتر از طریق بانکها و موسسات مالی :

جدای از اینکه برخی از اعتبارات بانکی صرفاً به شرکتها تعلق می گیرد و قابل ارائه به اشخاص نیست ، در خصوص سایر اعتبارات بانکی ، قطعاً شرکتها بیشتر و با سقف بالاتری نسبت به افراد ، می توانند از آن اعتبارات بهره مند گردند.

۵- توسعه سریعتر کسب و کار:

با تاسیس شرکت ، به دلیل اینکه چند شریک با هدفی مشترک فعالیت اقتصادی خود را شروع می کنند و در این میان با تقسیم مسئولیت ها هر یک نقشی را در پیشبرد اهداف شرکت ایفا می کند ، امکان توسعه فعالیتهای اقتصادی بسیار بیشتر از تجارتی است که صرفاً یک نفر باید آنرا مدیریت کرده و به پیش ببرد. همچنین بر خلاف کار فردی ، به دلیل امکان استفاده از خرد جمعی در شرکتها ، اشتباهات کمتری را مرتکب خواهیم شد.

۶- امکان استفاده بیشتر از فرصتهای تجاری :

گاهی استفاده از برخی فرصتهای تجاری که اتفاقاً می توانند سودمند هم باشند ، نیازمند داشتن یک شرکت است. به عنوان مثال ممکن است تصمیم داشته باشید تا نمایندگی یک شرکت بزرگ را برای فروش و یا توزیع محصولات آن شرکت بدست بیاورید ، درحالیکه بر اساس سیاستهای آن شرکت ، امکان دادن مجوز پخش محصولات برای اشخاص وجود ندارد و حتماً باید در قالب یک شرکت این کار را انجام دهید. چنانچه شما فاقد شرکت باشید ، این فرصت تجاری را از دست خواهید داد. یا شرکت در برخی از مناقصه های پیمانکاری دولتی برای افراد مقدور نیست و فقط شرکتها می توانند در آن مناقصات حضور داشته باشند.

۷- استفاده از مزایای شخصیت مستقل شرکت :

چنانچه فردی به تنهایی مشغول به فعالیت اقتصادی باشد ، در تمامی ابعاد فعالیت اقتصادی خود ، مستقیماً و به طور شخصی مسئول بوده و تمام بدهی هایی که به افراد یا بانکها دارد به راحتی از اموال شخصی او قابل وصول می باشد. به عبارت دیگر هیچگونه تفکیکی بین اموال کسب و کار و اموال شخصی او وجود ندارد. اما در عمده ی شرکتها ، اموال شرکت ، مستقل از اموال شرکاء یا سهامداران می باشد و اشخاصی که از شرکت طلبکارند نمی توانند طلب خود را از اموال شخصی شرکا و سهامداران وصول کنند.

۸- ثبت شرکت به دلیل الزامات قانونی :

گاهی ممکن است بخواهید فعالیت اقتصادی خاصی داشته باشید اما دولت، مجوز انجام آن فعالیت را برای اشخاص حقیقی صادر نمی کند و برای دریافت مجوز الزاماً باید در قالب شرکت اقدام نمایید. به عنوان مثال برای داشتن مجوز صرافی ، بر اساس قوانین بانک مرکزی باید در قالب شرکت تضامنی اقدام نموده و به اشخاص حقیقی مجوز صرافی داده نخواهد شد. یا برای داشتن لیزینگ ، تاسیس بانک و موارد متعدد دیگر نیازمند تاسیس شرکت می باشید.

بنا براین افراد ممکن است به یک یا چند دلیلی که ذکر شد و یا به دلایل متعدد دیگر اقدام به ثبت شرکت نمایند.

برای ثبت شرکت ، ابتدا باید بدانید که شرکت خود را تحت چه قالبی می خواهید ثبت نمایید و کدام نوع از این شرکتها از لحاظ شرایط  برای شما مناسب تر خواهد بود.

انواع شرکتها :

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت تضامنی
 • شرکت تعاونی
 • شرکت نسبی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت مختلط غیر سهامی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع شرکت ها می توانید به لینک اشاره شده مراجعه کنید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود :

شرکت با مسئولیت محدود

برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود ، حداقل ۲ شریک باید وجود داشته باشد.

سرمایه شرکت با مسئولیت محدود می تواند به هر مبلغی که شرکاء میخواهند باشد. هیچ حداقل و حداکثری برای آن درنظر گرفته نشده است. همچنین سرمایه شرکت با مسئولیت محدود می تواند به صورت نقدی باشد یا غیر نقدی ( مثل ملک ، لوازم ، کالا ، حق امتیازها )

هر شخص در شرکت با مسئولیت محدود به میزان سهمی که به عنوان سرمایه گذاشته حق رای دارد.

در شرکت بامسئولیت محدود هر یک از شرکاء در قبال بدهی های شرکت به طلبکاران مختلف ، صرفاً به اندازه همان سرمایه ای که در شرکت دارند مسئولیت خواهند داشت. به عبارت دیگر طلبکاران شرکت نمی توانند طلبهای خود را از اموال شخصی شرکاء وصول کنند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود :

۱- کپی برابر اصل شناسنامه تمام شرکاء

۲- کپی برابر اصل کارت ملی تمام شرکاء

۳- اساسنامه شرکت در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۴- صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۵- شرکت نامه در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۶- تقاضانامه ثبت شرکت در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۷- گواهی عدم سوء پیشینه تمامی شرکاء و مدیران شرکت

ثبت شرکت سهامی خاص :

شرکت سهامی خاص

برای تشکیل شرکت سهامی خاص ، حداقل ۳ سهامدار باید وجود داشته باشد. همچنین معرفی ۲ نفر به عنوان بازرس شرکت الزامی است . (  یک بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل )

سرمایه شرکت سهامی خاص حداقل باید ۱ میلیون ریال ( صد هزار تومان ) باشد. همچنین این سرمایه می تواند به صورت نقدی باشد یا غیر نقدی ( مثل ملک ، لوازم ، کالا ، حق امتیازها ) اما در هر صورت حداقل ۳۵ درصد از سرمایه شرکت سهامی خاص باید به صورت نقدی باشد.

هر شخص در شرکت سهامی خاص به میزان تعداد سهامی که دارد حق رای خواهد داشت.

در شرکت سهامی خاص هر یک از سهامداران در قبال بدهی های شرکت به طلبکاران مختلف ، صرفاً به اندازه همان مبلغ اسمی سهامی که در شرکت دارند مسئولیت خواهند داشت. به عبارت دیگر طلبکاران شرکت نمی توانند طلبهای خود را از اموال شخصی سهامداران وصول کنند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص :

۱- کپی برابر اصل شناسنامه تمام سهامداران ، مدیرعامل و بازرسان

۲- کپی برابر اصل کارت ملی تمام سهامداران ، مدیرعامل و بازرسان

۳- اساسنامه شرکت در ۲ نسخه که تمامی سهامداران آن را امضا کرده باشند.

۴- صورتجلسه مجمع عمومی موسسین در ۲ نسخه که تمامی سهامداران آن را امضا کرده باشند.

۵- صورتجلسه هیات مدیره در ۲ نسخه که تمامی اعضای هیات مدیره آن را امضا کرده باشند.

۶- اظهارنامه در ۲ نسخه که تمامی سهامداران آن را امضا کرده باشند.

۷- فیش واریزی ۳۵ درصد از سرمایه اولیه شرکت به حساب بانکی که به نام شرکت در شُرُف تاسیس افتتاح شده است.

۸- گواهی عدم سوء پیشینه تمامی اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و بازرسان شرکت

 

 ثبت شرکت سهامی عام :

شرکت سهامی عام

برای تشکیل شرکت سهامی عام ، حداقل ۵ سهامدار باید وجود داشته باشد. همچنین معرفی ۲ نفر به عنوان بازرس شرکت الزامی است. (  یک بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل )

سرمایه شرکت سهامی عام حداقل باید ۵ میلیون ریال ( پانصد هزار تومان ) باشد. همچنین این سرمایه می تواند به صورت نقدی باشد یا غیر نقدی ( مثل ملک ، لوازم ، کالا ، حق امتیازها ) اما در هر صورت حداقل ۳۵ درصد از سرمایه شرکت سهامی عام باید به صورت نقدی باشد.

هر شخص در شرکت سهامی عام به میزان تعداد سهامی که دارد حق رای خواهد داشت.

در شرکت سهامی عام هر یک از سهامداران در قبال بدهی های شرکت به طلبکاران مختلف ، صرفاً به اندازه همان مبلغ اسمی سهامی که در شرکت دارند مسئولیت خواهند داشت. به عبارت دیگر طلبکاران شرکت نمی توانند طلبهای خود را از اموال شخصی سهامداران وصول کنند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی عام :

ثبت شرکت سهامی عام ، به دلیل لزوم پذیره نویسی ، در دو مرحله انجام می گردد :

مرحله اول ) مرحله تشکیل شرکت و کسب اجازه ی پذیره نویسی ، برای مرحله اول مدارک زیر مورد نیاز است:

 • کپی برابر اصل شناسنامه تمام موسسین
 • کپی برابر اصل کارت ملی تمام موسسین
 • طرح اعلامیه پذیره نویسی در ۲ نسخه که تمامی موسسین آن را امضا کرده باشند.
 • طرح اظهارنامه در ۲ نسخه
 • طرح اساسنامه شرکت در ۲ نسخه
 • اصل مجوز اولیه از سازمان بورس و اوراق بهادار
 • اصل مجوز فعالیت از سایر مراجع ذیربط ، چنانچه موضوع شرکت نیاز به مجوز خاصی داشته باشد. ( مانند مجوز تاسیس بانک از بانک مرکزی )
 • ارائه فیش واریزی به میزان ۳۵ درصد از ۲۰ درصد سرمایه اولیه شرکت به حساب بانکی که به نام شرکت در شُرُف تاسیس افتتاح شده است. ( زیرا ۲۰ درصد از سرمایه اولیه شرکت را موسسین باید تعهد نمایند و از این میزان ۳۵ درصد آنرا باید نقداً واریز کنند یعنی مبلغی معادل ۷ درصد از سرمایه اولیه شرکت )

مرحله دوم ) مرحله ثبت شرکت ، برای مرحله دوم مدارک زیر مورد نیاز است:

 • اساسنامه شرکت در ۲ نسخه که به تصویب مجمع عمومی موسس رسیده باشد.
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسس در ۲ نسخه که در آن تصویب اساسنامه ، تعیین اعضای هیات مدیره ، انتخاب بازرسان و انتخاب روزنامه کثیر الانتشارشرکت قید شده باشد.
 • صورتجلسه هیات مدیره در ۲ نسخه که تمامی اعضای هیات مدیره آن را امضا کرده باشند.
 • ارائه فیش واریزی ۳۵ درصد از سرمایه اولیه شرکت . ( در صورتیکه بخشی از سرمایه موسسین غیر نقدی باشد ، ارائه اصل نظریه کارشناس رسمی دادگستری که سرمایه غیر نقدی را ارزیابی و قیمت گذاری کرده الزامی است. )
 • ارائه اصل مجوز ثانویه سازمان بورس و اوراق بهادار
 • اظهارنامه شرکت در ۲ نسخه
 • آگهی دعوت مجمع موسسین در روزنامه کثیرالانتشار شرکت
 • فتوکپی برابر اصل شناسنامه اعضای هیات مدیره ، مدیرعامل ، بازرسان
 • فتوکپی برابر اصل کارت ملی اعضای هیات مدیره ، مدیرعامل ، بازرسان
 • گواهی عدم سوء پیشینه تمامی اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و بازرسان شرکت

ثبت شرکت تضامنی :

شرکت تضامنی

برای تشکیل شرکت تضامنی ، حداقل ۲ شریک باید وجود داشته باشد.

سرمایه شرکت تضامنی می تواند به هر مبلغی که شرکاء میخواهند باشد. هیچ حداقل و حداکثری برای آن درنظر گرفته نشده است. همچنین سرمایه شرکت تضامنی می تواند به صورت نقدی باشد یا غیر نقدی ( مثل ملک ، لوازم ، کالا ، حق امتیازها )

در شرکت تضامنی هر یک از شرکاء در قبال بدهی های شرکت به طلبکاران مختلف ، به میزان تمام بدهی شرکت مسئولیت دارد. به عبارت دیگر طلبکاران شرکت می توانند طلبهای خود را از اموال شخصی شرکاء وصول کنند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت تضامنی :

۱- کپی برابر اصل شناسنامه تمام شرکاء

۲- کپی برابر اصل کارت ملی تمام شرکاء

۳- اساسنامه شرکت در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۴- صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۵- شرکت نامه در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۶- تقاضانامه ثبت شرکت در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۷- گواهی عدم سوء پیشینه تمامی شرکاء و مدیران شرکت

۸- چنانچه موضوع فعالیت نیاز به مجوز داشته باشد ، ارائه مجوز الزامی است. ( مانند مجوز تاسیس صرافی از بانک مرکزی )

 

ثبت شرکت تعاونی :

ثبت شرکت تعاونی

برای تشکیل شرکت تعاونی ، حداقل ۷ سهامدار باید وجود داشته باشد.

سرمایه شرکت تعاونی خاص حداقل باید ۱۰ میلیون ریال ( یک میلیون تومان ) و سرمایه شرکت تعاونی عام حداقل باید ۱۰۰ میلیون ریال ( ده میلیون تومان ) باشد. همچنین این سرمایه می تواند به صورت نقدی باشد یا غیر نقدی ( مثل ملک ، لوازم ، کالا ، حق امتیازها ) اما در هر صورت حداقل ۳۵ درصد از سرمایه تعهد شده ی شرکت تعاونی باید به صورت نقدی باشد.

هر شخص در شرکت تعاونی فارغ از اینکه چه میزان سرمایه داشته است یک حق رای خواهد داشت. البته در شرکت تعاونی باید سهام همه با هم برابر باشد ، فقط با تصویب مجمع عمومی عادی عده ای می توانند دارای سهام بیشتری شوند، که البته به هیچ عنوان هیچ شخصی نمی تواند بیش از ۱۵ درصد سهام شرکت را داشته باشد.

در شرکت تعاونی هر یک از اعضاء در قبال بدهی های شرکت به طلبکاران مختلف ، صرفاً به اندازه همان مبلغ سهامی که در شرکت دارند مسئولیت خواهند داشت. به عبارت دیگر طلبکاران شرکت نمی توانند طلبهای خود را از اموال شخصی اعضاء وصول کنند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت تعاونی :

۱- کپی برابر اصل شناسنامه تمام اعضاء ، مدیرعامل و بازرسان

۲- کپی برابر اصل کارت ملی تمام سهامداران ، مدیرعامل و بازرسان

۳- کپی مدرک تحصیلی تمام اعضا

۴- کپی برابر اصل کارت پایان خدمت برای آقایان

۵- ارائه سه قطعه عکس برای هر یک از اعضاء

۶- اساسنامه شرکت در ۳ نسخه که اداره تعاون آن را مهر زده باشد.

۷- دعوتنامه تشکیل اولین مجمع عمومی عادی

۸- صورتجلسه مجمع عمومی در ۲ نسخه که تصویب اساسنامه ، انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرسان در آن ذکر شده باشد.

۹- لیست اسامی و امضای حاضرین در اولین مجمع عمومی عادی

۱۰- صورتجلسه هیات مدیره در ۲ نسخه که تمامی اعضای هیات مدیره آن را امضا کرده باشند.

۱۱- لیست اسامی و مشخصات و نشانی تمامی اعضای هیات مدیره و بازرسان

۱۲- قبولی کتبی اعضای هیات مدیره و بازرسان

۱۳- شرکتنامه تعاونی در ۲ نخسه

۱۴- تقاضانامه تعاونی در ۲ نخسه

۱۵- ارائه اصل مجوز از اداره تعاون

۱۶- ارائه فیش واریزی ۳۵ درصد از سرمایه تعهد شده شرکت

۱۷- گواهی عدم سوء پیشینه تمامی اعضای تعاونی و مدیران و بازرسان شرکت

 

ثبت شرکت نسبی :

ثبت شرکت نسبی

اگر چه که ثبت شرکت نسبی در ایران متداول نیست اما خلاصه ای از ویژگیهای این شرکت را بیان خواهیم نمود.

برای تشکیل شرکت نسبی ، حداقل ۲ شریک باید وجود داشته باشد.

سرمایه شرکت نسبی می تواند به هر مبلغی که شرکاء میخواهند باشد. هیچ حداقل و حداکثری برای آن درنظر گرفته نشده است. همچنین سرمایه شرکت نسبی می تواند به صورت نقدی باشد یا غیر نقدی ( مثل ملک ، لوازم ، کالا ، حق امتیازها )

در شرکت نسبی هر یک از شرکاء در قبال بدهی های شرکت به طلبکاران مختلف ، به نسبت سهمشان در شرکت مسئولیت دارد. به عبارت دیگر چنانچه فردی مالک ۴۰ درصد از سرمایه شرکت نسبی باشد ، طلبکاران شرکت می توانند ، در صورتی که شرکت نتواند بدهی های خود را پرداخت نماید ، ۴۰ درصد طلبهای خود را از اموال شخصی آن فرد وصول کنند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت نسبی :

۱- کپی برابر اصل شناسنامه تمام شرکاء

۲- کپی برابر اصل کارت ملی تمام شرکاء

۳- اساسنامه شرکت در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۴- صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۵- شرکت نامه در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۶- تقاضانامه ثبت شرکت در ۲ نسخه که تمام شرکاء آن را امضا کرده باشند.

۷- گواهی عدم سوء پیشینه تمامی شرکاء و مدیران شرکت

 

ثبت شرکت مختلط سهامی:

ثبت شرکت مختلط سهامی

اگر چه که ثبت شرکت مختلط سهامی در ایران خیلی متداول نیست اما مختصری از ویژگیهای این شرکت را بیان خواهیم کرد.

شرکت مختلط سهامی به عبارتی ترکیب شرکت سهامی و شرکت تضامنی است.

در این شرکت ۲ نوع شریک وجود دارد، شرکای دارای سهام و شریک یا شرکای تضامنی. برای تشکیل شرکت مختلط سهامی، حداقل ۳ شریک باید وجود داشته باشد.

در شرکت مختلط سهامی، مدیریت شرکت با یک یا چند نفر از شرکای تضامنی می باشد.

در شرکت مختلط سهامی، هر یک از شرکای سهامدار، در قبال بدهی های شرکت به طلبکاران مختلف، صرفاً به اندازه همان مبلغ اسمی سهامی که در شرکت دارند مسئولیت خواهند داشت. به عبارت دیگر طلبکاران شرکت نمی توانند طلبهای خود را از اموال شخصی شرکای سهامدار وصول کنند. اما هر یک از شرکاء تضامنی در قبال بدهی های شرکت به طلبکاران مختلف، به میزان تمام بدهی شرکت مسئولیت دارند. به عبارت دیگر طلبکاران شرکت می توانند طلبهای خود را از اموال شخصی شرکای تضامنی وصول کنند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت مختلط سهامی:

۱- کپی برابر اصل شناسنامه تمام اعضای شرکت

۲- کپی برابر اصل کارت ملی تمام اعضای شرکت

۳- اساسنامه شرکت در ۲ نسخه

۴- شرکتنامه شرکت در ۲ نسخه

۵- اسامی مدیر یا مدیران شرکت

۶- صورتجلسه مجمع عمومی

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی:

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی نیز مانند شرکت نسبی و شرکت مختلط سهامی خیلی مرسوم و متداول نیست اما مختصری از ویژگیهای این شرکت را بیان خواهیم کرد.

شرکت مختلط غیرسهامی به عبارتی ترکیب شرکت بامسئولیت محدود و شرکت تضامنی است.

در این شرکت ۲ نوع شریک وجود دارد،  شرکای دارای مسئولیت محدود و شریک یا شرکای تضامنی.

در شرکت مختلط غیر سهامی ،  مدیریت شرکت با یک یا چند نفر از شرکای تضامنی می باشد.

در شرکت مختلط غیر سهامی ، هر یک از شرکای بامسئولیت محدود، در قبال بدهی های شرکت به طلبکاران مختلف ، صرفاً به اندازه سرمایه ای که در شرکت دارند مسئولیت خواهند داشت. به عبارت دیگر طلبکاران شرکت نمی توانند طلبهای خود را از اموال شخصی شرکای بامسئولیت محدود وصول کنند. اما هر یک از شرکاء تضامنی در قبال بدهی های شرکت به طلبکاران مختلف ، به میزان تمام بدهی شرکت مسئولیت دارند. به عبارت دیگر طلبکاران شرکت می توانند طلبهای خود را از اموال شخصی شرکای تضامنی وصول کنند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت مختلط غیرسهامی:

۱- کپی برابر اصل شناسنامه تمام اعضای شرکت

۲- کپی برابر اصل کارت ملی تمام اعضای شرکت

۳- اساسنامه شرکت

۴- شرکتنامه شرکت

۵- اسامی مدیر یا مدیران شرکت

۶- صورتجلسه مجمع عمومی

چنانچه برای تاسیس شرکت یا انتخاب نوع شرکت خود نیاز به مشاوره دارید ، با وکلا و کارشناسان ثبت کاریزما تماس بگیرید.

5/5 ( 1 نظر )
برای صحبت با کارشناسان ما، تماس بگیرید
نظرات شما عزیزان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *